Czerwiec miesiącem zdrowych miast

Od pierwszego czerwca do końca miesiąca organizowana jest akcja Healthly Cities, do której dołączyło 66 miast z całej Polski. Wśród nich znalazł się Lublin, którego władze postanowiły promować zdrowy tryb życia wśród mieszkańców.

Poprzez specjalną aplikację uczestnicy będą sie logować, a następnie przystępować do wyzwania, którego celem jest przebycie 6 tysięcy kroków dziennie. Każdy biorący udział zaznaczy miasto, z którego pochodzi. Pod koniec akcji będzie sumowała łączny wynik wszystkich mieszkańców danego miasta (również w trakcie trwania wydarzenia, na bieżąco, można śledzić ranking). Na podium znajdą się trzy samorządy miast z największym wynikiem, a nagrodą będą środki finansowe, które przeznaczone zostaną na inicjatywy ekologiczne oraz z zakresu zdrowego trybu życia.

Ruch to zdrowie

6 tys. kroków to, wedle obliczeń WHO, minimum by nasze ciało mogło pozostać w zdrowej kondycji. Codzienny ruch wpływa na nasze zdrowie, ale też oczyszcza psychicznie. Aktywność fizyczna pomaga nam w odreagowaniu stresu oraz wzmacnianiu organizmu.

Lublin zachęca mieszkańców by tłumnie ruszyli na spacer, w naszym mieście nie brakuje pięknych zielonych terenów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *