Dom Słów został przeznaczony do rozbudowy

Inwestycja będzie kosztować 14 milionów złotych i dojdzie do skutku tylko jeśli miasto Lublin zdobędzie odpowiednie, wysokie dofinansowanie. Przewiduje się, że rozbudowa, znajdującego się przy ulicy Żmigród, Domu Słów może potrwać aż do 2024 roku. W planach inwestycji znajduje się między innymi stworzenie nowej sali wystawienniczej pod podwórkiem. Nie wiadomo jednak czy inwestycja dojdzie do skutku. Jest to zależne od tego, czy Lublinowi uda się pozyskać aż 11 milionów złotych dofinansowania.

Potrzebne dofinansowanie

Radni Lublina zgodzili się na propozycję rozbudowy Domu Słów, który mieści się przy ulicy Żmigród. Nie jest jeszcze jednak pewne, czy uda się zrealizować inwestycje. Wszystko zależy od tego, czy miastu uda się pozyskać 11 milionów dofinansowania z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Dom Słów jest placówką wystawienniczą i edukacyjną, która działa w obszarze kwestii związanych ze słowem drukowanym. Rozbudowa ma na celu zwiększenie powierzchni do niemal 6 tysięcy metrów kwadratowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *