Lublin to „Miejsce dla Ciebie”

Właśnie zakończyły się miejskie konsultacje, podczas których mieszkańcy Lublina mogli zgłaszać swoje uwagi oraz propozycje w ramach akcji „”Miejsce dla Ciebie””. Miała ona na celu zebranie projektów, w którym ludzie sami będą decydować o przyszłym wyglądzie miasta. Władze chcą sprawić żeby Lublin stał się zielonym i przyjaznym miejscem.
Zebrano 222 opinii, a z nich aż 147 trafiło w całości do przygotowywanych projektów. Na ich podstawie w najbliższych miesiącach rozpoczną się prace remontowe.

Koncepcje zawarte w projektach

Biorący udział w spotkaniach zgłaszali swoje uwagi i odwiedzali wytypowane do przemian miejsca, by jeszcze lepiej rozeznać się w sytuacji. Decyzje dotyczyły dziewięciu koncepcji na nowe tereny zielone w mieście.
Od wyznaczania ich stylu oraz funkcji, po rozkład mebli miejskich, aż do szaty roślinnej oraz nawierzchni – na to wszystko mieszkańcy Lublina mieli szansę mieć realny wpływ. Podczas spotkań rozmawiano o kwestiach bezpieczeństwa na wyznaczonych terenach oraz ich jak najlepszego przystosowania pod potrzeby wszystkich korzystających, ale też mieszkających w sąsiedztwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *