Nowa siedziba Urzędu Stanu Cywilnego w Lublinie

Urząd Stanu Cywilnego w Lublinie zmienił swoją siedzibę. W czwartek 30 kwietnia bieżącego roku nastąpi oficjalne przeniesienie, co oznacza, że od tego czasu mieszkańcy wszelkie formalności związane czy to z narodzeniem dziecka, czy też sporządzeniem aktu zgonu będą załatwiać przy ulicy Spokojnej 2.

USCDotychczasowy budynek przy ulicy Leszczyńskiego 20 został zamieniony na rzecz nowoczesnego biurowca (Urząd Stanu Cywilnego będzie się mieścił na II piętrze budynku). Urzędnicy przypominają, że wciąż obowiązuje ograniczenie bezpośredniej obsługi w związku z panująca pandemią.

Osobista wizyta w USC

Mimo to, dwa typy spraw wymagają osobistej wizyty w urzędzie. Pierwszym jest wspomniane zgłoszenie narodzin dziecka – obsługiwane w pokoju numer 284 od godziny 7:30 do 15:30 (od poniedziałku do piątku). Drugim: sporządzanie aktów zgonu – pokój 287 w tych samych godzinach oraz dniach, a także dodatkowo z sobotą (od 8:00 do 14:00). Pozostałe sprawy załatwiać można jak dotychczas, tj. drogą elektroniczną, korespondencyjną czy też poprzez specjalnie przygotowaną urną, która również znajdzie się przy nowej siedzibie urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *