Nowe autobusy elektryczne

Zarząd Transportu Miejskiego chce zakupić siedem nowych autobusów elektrycznych – możliwość składania ofert upłynęła dzisiaj, zgłosiła się jedna firma. Jest to spółka Solaris Bus & Coach, która produkuje autobusy pod Poznaniem.

Mieszkańcy Lublina powinni ją kojarzyć, gdyż po ulicach miasta poruszają się już autobusy spod znaku Solaris. Spółka za dostarczenie siedmiu pojazdów zażądała niespełna 19 mln złotych, co jednak mieści się w ustalonym budżecie przez ZTM, który wynosi 18 mln 796 tys. zł. Justyna Góźdź, reprezentując Zarząd Transportu Miejskiego, mówi, że nowe autobusy zasilą linie 1, 6 i 7. „Dostawa pojazdów jest przewidziana w listopadzie 2021 roku” – podsumowuje.

Dwadzieścia nowych pojazdów

Dwadzieścia nowych pojazdówNależy jednak wspomnieć, że nie jest to pierwsze planowane poszerzenie floty autobusów. Już we wrześniu przyszłego roku Solaris dostarczy 20 pojazdów, a do tego czasu ma przygotować niezbędne ładowarki. Standardem nowych autobusów będą, między innymi: klimatyzacja, biletomaty, liczniki pasażerów wsiadających i wysiadających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *