Obrońcy górek Czechowskich twierdzą, że znaleźli szczątki pomordowanych. Prokuratura właśnie sprawdza, czy kości należą do ludzi.

Obrońcy górek Czechowskich twierdzą, że znaleźli szczątki pomordowanych. Prokuratura właśnie sprawdza, czy kości należą do ludzi.

Obrońcy górek Czechowskich, którzy bronią tego obszaru przed zabudowaniem, twierdzą, że udało im się odnaleźć ludzkie szczątki. Mają to być szczątki ofiar egzekucji, które dokonywane były na obszarze górek Czechowskich podczas II wojny światowej, a także tuż po niej. O tym, że szczątki mogą się tam znajdować alarmowali już od bardzo dawna. 

Udało się odnaleźć coś, co może potwierdzić tę tezę

W wykopie, który został wykonany w ramach prowadzenia prac przez LPEC. Taką informację udostępniła członkini Kolektywu Górki Czechowskie Wiecznie Zielone, Magdalena Nosek. Poinformowała też, że znalezione kości są naprawdę bardzo niewielkie.
Prokuratura prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie, chociaż – jak twierdzi – nadal brakuje dowodów, które potwierdziłyby, że kości należą do ludzi. Nie wiadomo też jeszcze nic o ich wieku. IPN także czeka na wyniki tych badań. Obrońcy górek domagają się, by cały ich obszar był uznany za cmentarz wojenny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *