Udane próby oszustw

Od kilku lat odnotowuje się coraz więcej prób oszustw z wykorzystaniem telefonów komórkowych – niestety, spora część jest udanych.

Tym razem padło na mieszkanki Lublina, które jednak nie pozwoliły się nabrać i w porę zorientowały się o próbie kradzieży. Do zdarzenia doszło w środę. 3 mieszkanki Lublina odebrały telefon od rzekomego funkcjonariusza CBŚP, który poinformował, że ich dane znalazły się w niewłaściwych rękach. Przekonywał, że ich bankowe oszczędności są w tej chwili zagrożone. Co prawda, jedna z pań zdążyła już wypłacić 16 tysięcy złotych ze swojego konta bankowego, ale w porę dostrzegła wiele niejasności w sprawie.

O sprawie poinformowano prawdziwą policja

O sprawie poinformowano prawdziwą policjaRozpoczęło się śledztwo, za którym idą kolejne apele do obywateli, żeby byli szczególnie uważni. Funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy, jak i nie udzielają telefonicznych informacji o tego typu sprawach. W każdych takich przypadkach należy niezwłocznie skontaktować się z numerem 112. Pamiętajmy, że jedyna nasza ochrona to wzmożona czujność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *